Hakkımda

s

2020 yılının sonlarına doğru uzun bir isim araştırması sonucunda yaptıklarımızı yansıtabilecek, özgün ve anlam yüklü olan Gasttrokit adı doğdu ve 2021 yılında sizler için hazır hale geldi. Fakat hepsi bu kadar değil…

  Bu siteyi kurmaktaki amacım internette dolaşan yanlış cevaplara ya da cevapsız sorulara doğru yanıtlar getirebilmek, aynı zamanda mutfakla bağı olan, yemek yapmayı veya yemeyi seven kişilere elimden geldiğince fayda sağlayabilmek ve bu kişilerle etkileşim içinde olup sıcak bir ortam, bir bağ oluşturabilmek. 

 

  Ben Cihangir Ertuğ.

Meslek lisesi ve iki üniversite ( Karşıyaka Suzan Divrik / Yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü 2013, Süleyman Demirel Üniversitesi / Aşçılık 2015, İzmir Ekonomi Üniversitesi / Gastronomi ve mutfak sanatları 2020 ‘ % 100 burslu’ ) mezunuyum. Bodrum 11. otelcilik fuarı, uluslararası aşçılar yarışmasında Balık kategorisinde ikinlicik kazandım ‘2012’.

2011 yılında resmi olarak stajımla, daha öncesinde de kısa çalışmalar ile 2009 yılından beri +10 yıllık tecrübeyle sektörde, bu meslek üzerinde ilerliyorum. İzmir içinde başladığım bu aşçılık mesleğinde bir çok kafe, pastane, restoran, özel etkinlik ve otel gibi farklı alanlarda, izmir dışında ve kimi zaman da ülke dışı olmak üzere devam ettim. (Antalya, Denizli ve Isparta’da otellerde, Avrupa birliği kapsamında Romanya’da Da vinci mutfak kültürü programı 2013, Ukrayna 2018, Hollanda 2019 ve A.B.D New York ve Los Angeles 2020)

Cihangir Ertuğ

Gasttrokit’i sağlıklı beslenme, sporcu menüleri, akşam yemekleri, Dünya mutfakları, yiyecek içecek eşleşmesi, yemek denemeleri, mekan önerileri ve özellikle de Türk mutfağında denediğim tarifleri, doğruluğu kontrol edilmiş güncel bilgileri tecrübeli meslektaşlarım ve büyüklerim ile birlikte sizlere sunacağım.

GasttrokitC